Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit obrzękowy – jak go pokonać?

Strona główna » Blog » Cellulit obrzękowy – jak go pokonać?

Cellulit obrzękowy pojawia się wraz z zaburzonym krążeniem krwi i limfy. Zmiany są prostsze do usunięcia niż w cellulicie tłuszczowym, ponieważ należy tylko pozbyć się obrzęków. W jaki sposób powstają obrzęki? Jak można je niwelować? Pomysłów i rozwiązań jest co najmniej kilka.

Cellulit obrzękowyCellulit obrzękowy – charakterystyka

Cellulit obrzękowy ma złożoną charakterystykę. Za główną przyczynę wymienia się małą aktywność fizyczną oraz siedzący tryb życia. Zagrożeniem jest również dieta bogata w sól oraz ostre przyprawy. Objawy nasilają się również pod wpływem leczenia antykoncepcją hormonalną, a także noszenia wysokich obcasów.

Cellulit obrzękowy – jak wygląda?

Cellulit obrzękowy pojawia się na skórze pod postacią opchniętych i pofałdowanych obszarów. Najczęściej lokalizuje się na brzuchu i udach, ale również kostkach u nóg i łydkach. Czasami zmiany pojawiają się również w okolicy ramion. Zmiany widoczne są zwykle po naciśnięciu lub ściągnięciu skóry. Cierpi na niego wiele kobiet.

Cellulit obrzękowy – czego należy unikać?

Cellulit obrzękowy to problem, z którym można sobie skutecznie radzić, wprowadzając odpowiednie działania profilaktyczne.

Wśród nich wymienia się najczęściej takie zmiany jak:

  • siedzący tryb życia zamienić na regularną aktywność fizyczną,
  • wysokie obcasy zamienić na płaskie obuwie,
  • ograniczyć spożycie soli i ostrych przypraw na rzecz zbilansowanej diety,
  • regularne posiłki,
  • antykoncepcję hormonalną zamienić na inne środki antykoncepcyjne.
vialise lifting effects

VIALISE LIFTING EFFECTS
SKŁADNIKI AKTYWNE ZAMKNIĘTE W KOMPLEKSOWYM KREMIE KUP TERAZ

Zobacz czy warto stosować szczotkę na cellulit

Cellulit obrzękowy – jak go pokonać?

Aby pokonać cellulit obrzękowy, należy wprowadzić właściwe działania. Kluczowe jest spożywanie wody niegazowanej, warto dodawać do niej również sok z cytryny. Właściwe nawodnienie organizmu odpowiada za właściwe oczyszczanie organizmu, a tym samym chroni przed odkładaniem się wody i płynów w tkankach. Oprócz wody można również pić ziołowe napary i soki warzywne. Kluczowa jest również dobrze zbilansowana dieta na cellulit, w której nie może zabraknąć świeżych warzyw i owoców. Oprócz soli i ostrych przypraw należy także unikać nadmiaru serów i wędlin, które również mają dużo soli. Dobry wpływ na niwelowanie obrzęków ma natomiast spożywanie tłustych lub morskich oraz orzechów. Aby usprawnić prawidłowe krążenie krwi, warto również wprowadzić zmiany w sposobie ubierania się. Luźne ubrania w przeciwieństwie do opiętych ubrań usprawniają krążenie.

Korzystnie działa także regularna aktywność fizyczna. Nawet codzienne spacery. Najbardziej efektywne jest jednak łączenie kilku metod, które wykazują ogólnie korzystny wpływ na poprawę krążenia. Na koniec warto wprowadzić odpowiedni balsam na cellulit, który wzmocni skórę od zewnątrz

Cellulit obrzękowy jako popularny problem kobiet

Powstawanie cellulitu obrzękowego jest specyficzne dla kobiet. W związku z tym wielu lekarzy uznaje go chorobę cywilizacyjną. Na szczęście istnieją skuteczne metody walki z nim. Jednym z najważniejszych jest prowadzenie higienicznego, zdrowego stylu życia. Nawet wprowadzenie niewielkich zmian profilaktycznych może nas uchronić przed jego powstawaniem. Do walki z cellulitem obrzękowym należy jednak podjąć zdecydowane działania.


Bibliografia

1. Pugliese PT., The pathogenesis of cellulite: a new concept,2007
2. Stanisz B, Regulska K, Paszun S, Grzeszak K. Cellulit – defekt kosmetyczny czy choroba XXI wieku? 2012
3. Załęska-Żyłka I., Cellulit jako problem medyczny, 2008

8 głosów

Komentarze

zuzka - 2021-10-23 07:57:39

spróbowałam się dostosować i w tym momencie mija 2 miesiąc jak dbam o to by się pozbyć cellulitu obrzękowego i jest lepiej, ale długie zaniedbanie raczej nie zniknie tak szybko, więc daję sobie jeszcze więcej na to wszystko czasu.

michaśka - 2021-07-25 18:25:33

u mnie pomogło, ale potrzebowałam czasu, zeby się zorientować co mi pomaga, a co szkodzi przy nim. obecnie odstawiłam soki nawet i piję bardziej ziołowe herbaty i niegazowaną wodę. cellulit obrzękowi jest mniejszy, chociaż przed okresem przez hormony nadal może się nam zatrzymywać woda. mniej soli i więcej pietruszki w jedzeniu i będzie lepiej heh.

Avilia - 2021-06-22 14:10:51

Wiadomo, czy realnie te picie większej ilości wody i zamiana diety pomaga to usunąć? ?

nina - 2021-06-19 18:16:20

ogolnie ja mam obrzeki palcow i ogolnie czuje sie strasznie ociezala przed miesiaczka i realnie widze u siebie np cellulit wodny i widac ze nogi automatycznie sa bardziej opuchniete.

Opinie o Vialise Lifting Effects - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) ?