Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Zabiegi na cellulit – czy to najlepszy sposób?

Strona główna » Blog » Zabiegi na cellulit – czy to najlepszy sposób?

Zabiegi na cellulit to niezwykle efektywny sposób na pozbycie się pomarańczowej skórki. Współczesna kosmetologia oferuje nowoczesne rozwiązania, które kompleksowo walczą ze wszystkimi aspektami tej dolegliwości. Zabiegi dają najlepsze efekty w krótkim czasie. Przy utrwalonym cellulicie są jedyną metodą, która umożliwia całkowite jego usunięcie. Należy jednak pamiętać, żeby udać się do dobrego gabinetu.

Zabiegi na cellulit to ostateczność. Co można robić jeśli cellulit nie jest jeszcze w 3 fazie?O czym nie wolno nam zapominać?
 • ćwiczyć
 • pływać na basenie
 • jeździć na rowerze
 • korzystać z orbitreka
 • tańczyć
 • zastosować odpowiednią dietę
 • szorować na sucho skórę objętą cellulitem
 • pić ocet
 • zastosować masaże
 • zimne prysznice
 • krem antycellulitowy
 • o codziennej dawce ruchu – to bardzo ważne, ze względu na budowanie tkanki mięśniowej, wtedy cellulit zostanie wyparty. Poza tym takie działanie usprawnia krążenie krwi, które najczęściej jest zaburzone
 • o stosowaniu dobrej jakości kremu na cellulit – zawiera on dużo aktywnych i naturalnych substancji, które szybko poradzą sobie z problemem, dodatkowo wzmocnią mikrokrążenie
 • trzeba wybrać parę sposobów walki z problemów i stosować je jednocześnie
 • należy zacząć działać po zauważeniu pierwszych niepokojących objawów, im szybciej tym lepiej

Amanda ZielińskaZanim zdecydujemy się na zabiegi, dobrze jest zapobiegać powstawaniu cellulitu. Zdrowy tryb życia, czyli dużo ruchu i odpowiednie odżywianie to podstawa. Często mamy wymuszone pozycje w pracy, wiele godzin siedzenia czy stania wcale nie przyczyniają się do zdrowia. Warto zatem znaleźć odpowiednią formę ruchu dla siebie i systematycznie ją stosowaćmówi Amanda Zielińska, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Kiedy zgłosić się na zabiegi na cellulit?

Zabiegi na cellulitZabiegi zwalczające cellulit warto wykonywać na jak najwcześniejszym etapie powstawania zmian. Im szybciej zaczniemy walkę, tym zabiegi będą skuteczniejsze i wystarczy mniej wizyt do osiągnięcia pożądanych rezultatów. Z drugiej strony zabieg na cellulit to jedyny sposób, aby poradzić sobie z zaawansowaną pomarańczową skórką.
Formowanie się cellulitu dzielimy na trzy etapy. W pierwszym nierówności skóry widoczne są po ściśnięciu fałdu skóry palcami. Łatwo go przeoczyć, a to właśnie wtedy walka z cellulitem będzie najbardziej efektywna.
W kolejnej fazie cellulit można obserwować w niektórych sytuacjach, w których dochodzi do ucisku tkanek – np. siedząc na twardym krześle. W ostatniej cellulit widać bez względu na sytuację. W tym momencie stosowanie kremów antycellulitowych, diety oraz ćwiczeń nie przyniesie zadowalających efektów.

vialise lifting effects

VIALISE LIFTING EFFECTS
BALSAM UJĘDRNIAJĄCY LIKWIDUJĄCY CELLULIT KUP TERAZ

Jakie skuteczne zabiegi na cellulit istnieją?

Zabiegi na cellulit obejmują szereg najnowocześniejszych rozwiązań takich, jak:

 • Icoone: to jedna z najbardziej innowacyjnych propozycji. Redukcja cellulitu odbywa się poprzez zastosowanie rolek podciśnieniowych – stymulujących rozbijanie lipidów, detoksykację, a także mikrokrążenie,
 • Cellu M6 – Endermologia: to nieinwazyjne usuwanie tłuszczu i cellulitu, które przypominają intensywny masaż. Głowica zasysa fałd skóry i intensywnie go ugniata, co prowadzi do rozbicia komórek tłuszczowych,
 • Venus Legacy: jest to zabieg na cellulit, podczas którego działa się na tkankę falami radiowymi. Stymulowany jest proces lipolizy oraz drenaż limfatyczny,
 • Pollogen Legend: to innowacyjne urządzenie, za pomocą którego można wykonać zabieg Maximus. Jest to technologia stymulująca tkanki na czterech poziomach, dzięki czemu usuwanie komórek tłuszczowych jest szybkie i efektywne.

Zabiegi kosmetyczne na cellulit – przeciwwskazania

Usuwanie cellulitu podczas zabiegów jest bezpieczne, ale jak w przypadku każdej procedury tego typu, istnieją pewne przeciwwskazania. Są to:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • choroby skóry,
 • infekcje skóry o podłożu wirusowym, bakteryjnym i grzybiczym,
 • przerwanie ciągłości skóry.

W dobrym gabinecie, przed zabiegami, ma miejsce wizyta konsultacyjna, podczas której kosmetolog upewnia się, że nie ma przeciwwskazań do rozpoczęcia kuracji.

Nie tylko zabiegi na cellulit

Zabiegi na cellulit to najbardziej efektywny sposób na walkę z tą dolegliwością, ale nie powinien stanowić jedynego elementu. Zabiegi powinny być uzupełnieniem odpowiedniej diety, aktywności fizycznej oraz codziennego stosowania odpowiedniego kremu na cellulit (np. Vialise Lifting Effects). Tylko wówczas rezultaty będą spektakularne i będzie można cieszyć się nimi przez długi czas.

Podsumowanie

Współczesna kosmetologia daje nam szereg możliwości w zakresie zabiegów na cellulit. Są to niezwykle skuteczne, a zarazem bezinwazyjne rozwiązania. Należy jednak przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim im szybciej zaczniemy walczyć z cellulitem, tym lepsze efekty uzyskamy. Ponadto cała kuracja będzie bardziej efektywna, jeżeli zabiegi połączymy z dietą, aktywnością fizyczną oraz stosowaniem odpowiednich kosmetyków (jak Vialise Lifting Effects).

vialise lifting effects

VIALISE LIFTING EFFECTS
POMYSŁ NA WALKĘ ZE ŚWIEŻYM CELLULITEMKUP TERAZ

FAQ

1. Wydaje mi się, że na zabiegi na cellulit jest jeszcze za wcześnie, jak zacząć walczyć ze świeżym cellulitem?

Jeśli cellulit towarzyszy nam od niedawna, łatwo jest sobie z nim poradzić, szczególnie stosując parę rozwiązań na raz. Przede wszystkim należy się zastanowić, dlaczego cellulit powstał? Może siedzący tryb życia? Więc trzeba poszukać dla siebie aktywności na stałe. Dieta bogata w sól, cukier czy przetworzoną i smażoną żywność? Pora to zmienić! Ważnym elementem rozprawiania się z cellulitem jest krem na cellulit z aktywnymi składnikami, np. Vialise Lifting Effects. Wszystko to jednak wymaga systematyczności i wytrwałości, bo bez tego ciężko cokolwiek osiągnąć.

2. Jakie są najlepsze zabiegi na cellulit?

Po wywiadzie przeprowadzonym z pacjentką lekarz decyduje jakie zabiegi może brać i czy nie ma przeciwwskazań. Zawsze warto dodatkowo wybrać dobry krem na cellulit, by podtrzymać efekty i wymodelować ciało.

3. Koleżanka mówi, że zabiegi na cellulit to ostateczność i wybrała saunę, zimne prysznice oraz antycellulitowy krem, czy to dobre rozwiązania?

Tak, to bardzo dobre rozwiązania, jednak nie powinno się zapominać o odpowiedniej dawce ruchu. Krem natomiast musi być dobrej jakości, którego działanie będzie oparte na naturalnych, aktywnych składnikach.


Bibliografia

1. Szczotka P., Dynamiczny Masaż Antycellulit- masaż w terapii cellulit i modelowaniu sylwetki, 2008
2. Katarzyna Pelc, Sylwia Smaga, Karolina Zielińska, Ocena skuteczności antycellulitowego masażu bańką chińską
3. Thomas Weiss, Najnowsze metody zwalczania cellulitu: lipodemia, przemiana materii, limfodemia, 2009

9 głosów

Komentarze

RudaBasia22 - 2019-10-11 22:15:16

Jak kiedyś miałabym się decydować na zabieg na cellulit to wybrałabym laser Vectus Legacy, ponieważ z tego co widzę ma bardzo pozytywne opinie.

Senna789 - 2019-10-06 19:47:29

Dla mnie zabieg na cellulit to ostateczność. Zdecydowałabym się na niego jakbym zauważyła, że krem na cellulit nie przynosi żadnych efektów. Na szczęście nie mam zbyt dużego cellulitu i krem antycellulitowy mi wystarcza ^^

Opinie o Vialise Lifting Effects - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊