Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Jak działają bańki chińskie na cellulit? Jak je stosować?

Strona główna » Blog » Sposoby na cellulit » Jak działają bańki chińskie na cellulit? Jak je stosować?

Bańki chińskie na cellulit są coraz popularniejszą forma wsparcia walki z nierównościami skóry. Są powszechnie dostępne (znajdziemy je w aptekach i drogeriach) oraz stosunkowo niedrogie. Sposób użycia także nie powinien sprawiać żadnych problemów. Ważna jest jednak regularność stosowania.
Poza tym trzeba pamiętać, że bańki chińskie na cellulit nie sprawią, że nagle usuniemy grudki tłuszczu. Fundamentalne znaczenie ma dieta i aktywność fizyczna oraz stosowanie dobrego kremu, jak np. Vialise Lifting Effects. Musimy też mieć realne oczekiwania. W przypadku zaawansowanych zmian, nie usuniemy ich całkowicie bez specjalistycznych zabiegów na cellulit.

Jak działa bańka chińska na cellulit?

Bańki na cellulitBańka chińska na cellulit swoim kształtem przypomina tradycyjne bańki. Wykonana jest jednak z silikonu i nie ogrzewa się jej, a dociska do skóry, przez do ulega zassaniu.
Masaż bańką chińską na cellulit niesie ze sobą wiele zalet. Po pierwsze pobudza detoksykację, pobudza mikrokrążenie, a także stymuluje rozkładanie lipidów. Lepiej wchłaniają się składniki aktywne zawarte w kosmetykach. Przy regularnym stosowaniu cellulit zostaje zredukowany.

Bańki chińskie na cellulit. Jak wykonać masaż?

Bańki chińskie na cellulit wykorzystujemy co najmniej raz w tygodniu, maksymalnie co 3 dni. Zaczynamy od nałożenia olejku na skórę, który znacznie podniesie komfort zabiegu. Dodatkowo podczas masażu składniki aktywne będą się bardzo dobrze wchłaniać. Sięgnąć można np. po olej kokosowy. Do skóry przykładamy bańkę i dociskamy bardzo delikatnie. Jeżeli zassie się zbyt mocno, mogą powstać siniaki. Bańkę przesuwamy powoli, kierując się w górę. Zabieg powinien trwać około 20 minut. Bańki chińskie na cellulit efekty dają bardzo zadowalające. Można je obserwować nawet po kilku tygodniach regularnego stosowania.
Bańki chińskie są niedrogie – koszt to około 40 zł – i łatwo dostępne dostaniemy jest bez trudu w aptekach oraz drogeriach.

Przeczytaj więcej, jak pozbyć się cellulitu – kliknij tutaj: https://vialiselifting.pl/blog/jak-sie-pozbyc-cellulitu/

Bańki na cellulit – przeciwwskazania

Vialise Lifting - kuracja na 30 dni

Vialise Lifting Effects KUP TERAZ

W przypadku baniek na cellulit istnieją pewne przeciwwskazania do ich stosowania. Nie mogą ich stosować osoby z żylakami, widocznymi naczynkami oraz chorobami skóry. Pamiętaj, że jeżeli czujesz jakikolwiek ból lub dyskomfort, powinnaś przestać stosować bańkę lub zmniejszyć zassanie.

Chińskie bańki na cellulit a kremy na cellulit

Chińskie bańki na cellulit najlepiej zadziałają w połączeniu z dobrym kremem na cellulit, ale na pewno go nie zastąpią. To idealne uzupełnienie pielęgnacji, szczególnie że poprawiają wchłanianie składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Jednocześnie trzeba pamiętać, że to właśnie codzienne stosowanie kremów stanowi podstawową metodę walki z cellulitem.

Bańki chińskie na cellulit – podsumowanie

Bańki chińskie na cellulit to doskonała metoda walki z grudkami lipidów, szczególnie dla osób, które chcą wzmocnić swoją codzienną pielęgnację. Musisz jednak pamiętać, że to uzupełnienie zdrowego trybu życia oraz odpowiedniej pielęgnacji skóry. Nie zastąpi ich bańka chińska. Cellulit musi być zwalczany wielopłaszczyznowo.
Pamiętaj, że ogromne znaczenie ma też to, jak szybko zareagujesz. Z cellulitem powinno się walczyć natychmiast – jak tylko pojawią się zmiany (jeszcze lepszym rozwiązaniem jest działanie profilaktyczne). Im później zaczniesz walczyć z cellulitem, tym trudniej będzie go usunąć. Konieczne mogą się nawet okazać specjalistyczne zabiegi kosmetologiczne.
Regularnie stosuj dietę, uprawiaj sport, używaj kremów oraz właśnie bańki chińskie, cellulit wówczas będzie ulegał stopniowemu zmniejszeniu.


Bibiliografia

1. Mariola Gałązka, Anna Galęba, Hassan Nurein. Cellulit jako problem medyczny i estetyczny – etiopatogeneza, objawy, diagnostyka i leczenie. Hygeia Public Health, 2014
2. Foster, Helen, Tschüss Cellulite!: Der 6-Wochen-Plan mit 7 Methoden. Edition XXL, 2008
3. Kowalczyk B., Surowce roślinne przeciwko cellulitowi 2007
4. Ewelina Kurpiewska, Ewelina Sadzińska, Agata Wedman, Skuteczność masażu w redukcji cellulitu, 2016

10 głosów

Komentarze

Hania - 2019-11-22 12:52:55

Ja mam żylaki, więc chińskie bańki u mnie odpadają, ale widzę, że nie mam czego żałować bo słabe efekty są po tym zabiegu.

roja224567 - 2019-11-08 17:40:50

Bańki na cellulit działają, ale problem w tym, że aby zobaczyć pierwsze efekty to trzeba 7-9 zabiegów wykonanych przez profesjonalistę.

Fikuśnapanna - 2019-11-04 23:10:07

@Ana Również jestem tego samego zdania co ty:) Bańki chińskie są dobre na dolegliwości bólowe, a nie na cellulit.

Ana - 2019-11-04 21:45:02

Jak dla mnie bańki chińskie na cellulit dają zbyt słabe efekty. Jak ktoś chce sie zrelaksować lub pozbyć bólu w kręgosłupie to polecam, ale jak ktoś myśli, że ten zabieg usunie mu cellulit to raczej nie ma co na to liczyć.

clamWater2 - 2019-10-25 06:23:03

Znam ludzi którzy robią sobie takie zabiegi w domowych warunkach nie znając się kompletnie na rzeczy. Ja bym się bała, że coś sobie zrobię.. Osobiście wolę skorzystać z oferty specjalistycznego salonu, który wie jak tam zabieg bańkami chińskimi.

paul@ - 2019-10-16 21:44:56

Dla niektórych taki zabieg bańkami chińskimi może być przyjemny. W śród moich koleżanek jest jedna, która uwielbia robić takie zabiegi. Z tego co mówiła jest to dla niej bardzo relaksujące. Sama nigdy z niego nie korzystałam. Uważam, że na cellulit dobrze jest mieć zdrową dietę oraz chodzić systematycznie na basen hyh

EwaPL - 2019-10-11 09:32:24

Byłam kiedyś na zabiegu bańkami chińskimi na cellulit. Zabieg nie był przyjemny i efekt też słaby. Nie dziwie się, że bańki chińskie są takie tanie :D

Opinie o Vialise Lifting Effects - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊