Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit u mężczyzn – jak powstaje?

Strona główna » Blog » Cellulit u mężczyzn – jak powstaje?

Cellulit u mężczyzn to stosunkowo rzadkie zjawisko, choć w ostatnich latach obserwuje się coraz więcej przypadków tej nieestetycznej zmiany wśród Panów. Najczęściej jego wystąpienie wiąże się z problemami zdrowotnymi, dlatego jego zauważenie powinno być bodźcem skłaniającym do dalszej diagnostyki zdrowotnej. Szczególnie pod kątem czynności układu hormonalnego.

Cellulit u mężczyzn – dlaczego pojawia się rzadko?Cellulit u mężczyzn

Cellulit u mężczyzn występuje znacznie rzadziej niż u kobiet. Dzieje się tak, ponieważ mężczyźni zawierają w swoim organizmie dużo mniej adipocytów (komórek tłuszczowych), których gromadzenie się w jednym miejscu przyczynia się do powstawania cellulitu. Ponadto w przypadku kobiet zraziki tłuszczowe ograniczone są przez przegrody przebiegające prostopadle do powierzchni skóry, co ułatwia tworzenie się tzw. “skórki pomarańczowej”. U mężczyzn przegrody te przebiegają skośnie w stosunku do skóry, dlatego objawy skórne w postaci uwypukleń czy nierówności nie występują. Na koniec należy wspomnieć, że za powstawanie cellulitu w dużej mierze odpowiadają żeńskie hormony płciowe, głównie estrogeny.

Płeć męska nie posiada w swoim organizmie tak dużo tych hormonów, aby powodowały cellulit

Cellulit u mężczyzn – przyczyny

Cellulit u mężczyzn może się pojawić w stanach patologicznych, takich jak np.:

  • zaburzenia syntezy androgenów,
  • leczenie estrogenami lub kortykosteroidami o działaniu przeciwzapalnym,
  • zespół Klinefeltera,
  • hipogonadyzm,
  • nowotwór prostaty.
vialise lifting effects

VIALISE LIFTING EFFECTS
SERUM NA CELLULIT DLA MĘŻCZYZN I KOBIET KUP TERAZ

Na powstawanie cellulitu u mężczyzn wpływają również czynniki związane ze stylem życia, w tym przewlekły stres, nieprawidłowa dieta zawierająca duże ilości soli czy nadwaga w połączeniu z zaburzeniami hormonalnymi

Zobacz jaki wybrać produkt na cellulit

Jako czynnik ryzyka sugeruje się także zaburzenia krążenia, podczas których naczynia krwionośne uciskane są przez przerośnięte, zbite grupy komórek tłuszczowych i w efekcie nie mogą sprawnie usuwać zbędnych produktów przemiany materii oraz dostarczać do skóry składników odżywczych. Czynnik ten dotyczy jednak w większości kobiet.

Cellulit u mężczyzn – jak sobie z nim radzić?

Cellulit u mężczyzn wiąże się najczęściej z problemami zdrowotnymi, dlatego jego likwidacja powinna obejmować przede wszystkim leczenie choroby podstawowej. Jeśli są to zaburzenia wydzielania testosteronu warto rozpocząć odpowiednią farmakoterapię. Z kolei jeśli cellulit spowodował bardzo niezdrowy tryb życia, podstawą będzie jego modyfikacja.

Męski cellulit można zmniejszać i likwidować za pomocą wielu zabiegów kosmetycznych, a nawet przy pomocy domowych sposobów. Wbrew pozorom niewiele różni się on od cellulitu damskiego, dlatego postępowanie będzie zbliżone

Do popularnych zabiegów profesjonalnych likwidujących widoczność cellulitu zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet zalicza się karboksyterapię, endermologię, mezoterapię igłową i falę uderzeniową. To najskuteczniejsze sposoby na usuwanie cellulitu. Do metod pomocniczych można zaliczyć masaż kostkami lodu, masaż na bazie olejku z grejpfruta, suche szczotkowanie czy stosowanie naturalnych kosmetyków na cellulit. Domowe sposoby sprawdzają się jednak dużo lepiej w przypadku kobiet. U mężczyzn efekty takich zabiegów są zdecydowanie mniejsze, dlatego w ich przypadku terapia powinna się opierać na leczeniu przyczyny cellulitu i profesjonalnych zabiegach.

Cellulit u mężczyzn – podsumowanie

Cellulit u mężczyzn – choć jest zjawiskiem rzadkim – dotyczy pewnego odsetka Panów. Nie powinien być bagatelizowany, ponieważ zwykle wiąże się z problemami zdrowotnymi. Nie warto również leczyć go na własną rękę, bez wcześniejszego wykonania badań diagnostycznych. Domowe sposoby na cellulit mogą stanowić jedynie uzupełnienie profesjonalnej terapii.


Bibliografia

1. Pieniążkiewicz J.M., Cellulit – profilaktyka i zwalczanie. Współpraca kosmetologa z lekarzami różnych specjalizacji, 2006
2. Załęska-Żyłka I., Cellulit jako problem medyczny, 2008

1 głosów

Komentarze

sylvia 30 - 2022-07-17 20:31:25

u mężczyzn najbardziej rozkłada się cellulit na brzuchu. tam najwięcej tkanki tłuszczowej się zbiera u facetów.

Rolińska - 2022-07-02 09:07:10

Ano jest możliwe ;) Ba! Widzi się czesto go na plaży, więc na morzem można wypatrzyć nie jeden brzuch zawalony cellulitem.

karolina - 2022-03-28 19:22:54

na prawde to jest mozliwe by cellulit mezczyzn był widocznyt?

Opinie o Vialise Lifting Effects - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) ?