Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Co poprawia krążenie? Sprawdź już dzisiaj

Strona główna » Blog » Co poprawia krążenie? Sprawdź już dzisiaj

Co poprawia krążenie? Wiele osób, które doświadczają ciężkości nóg, zimnych stóp czy rąk, często się nad tym zastanawiają. Statystyki potwierdzają, że wiele osób cierpi z powodu problemów z układem krążenia, co może przekładać się na choroby. Ponadto prawidłowa praca układu krążenia wpływ na jędrność i wygląd skóry, w tym również brak cellulitu. Co poprawia krążenie? Dowiesz się w tym artykule.

Co poprawia krążenieCo poprawia krążenie, czyli przepływ krwi a cellulit

Jeśli chodzi o to, co poprawia krążenie, należy dowiedzieć się, w jaki sposób krążenie wpływa na cellulit. Problemy z prawidłowym przepływem krwi powodują, że skóra otrzymuje mniej tlenu i składników odżywczych. Pogarsza się także działanie układu limfatycznego, który odpowiada za detoksykację organizmu i minimalizuje ryzyko obrzęków. Najczęściej problemy z krążeniem wynikają z nieprawidłowej pracy układu hormonalnego, co bezpośrednio wpływa na problemy ze skórką pomarańczową.

Co poprawia krążenie i przyczyny, które odpowiadają za nieprawidłowy przepływ krwi

Zanim dowiemy się, co poprawia krążenie, warto sprawdzić, skąd w ogóle biorą się tego typu problemy.

Najczęstsze przyczyny problemów z krążeniem to:

  • niewydolność żylna, czyli zmniejszona elastyczność ścian żylnych wynikająca między innymi z czynników genetycznych i środowiskowych,
  • źle dobrane obuwie lub obcisłe ubrania, które utrudniają prawidłowe krążenie,
  • cellulit wodny, który powstaje często w wyniku nieprawidłowej diety lub słabego nawodnienia organizmu,
  • mała aktywność fizyczna,
  • otyłość i nadwaga. Problemy z nadwagą mają ogólnie negatywny wpływ na organizm. Zwykle wiąże się to także z odkładaniem się się cholesterolu w żyłach,
  • czynniki genetyczne. Problemy z układem krążenia wynikają z dziedzicznych skłonności,
  • siedzący tryb życia albo długotrwałe stanie.
vialise lifting effects

VIALISE LIFTING EFFECTS
KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE NA CELLULIT KUP TERAZ

Zobacz co najlepiej stosować, aby pozbyć się cellulitu

Co poprawia krążenie, czyli najlepsze metody na poprawę przepływu krwi

Jeśli chodzi o to, co poprawia krążenie, warto stosować proste metody, które dostępne są dla każdego. Po pierwsze należy zacząć od regularnej aktywności fizycznej. Mogą to być spacery, jazda na rowerze, jak i pływanie. Niewskazane jest przebywanie przez dłuższa czas w tej samej pozycji. Jeśli wymagają tego obowiązki zawodowe, warto robić sobie krókie przerwy. Można wtedy wykonać ćwiczenia poprawiające krążenie, w tym między innymi naprzemienne stawanie na nogach i piętach albo krótki spacer po pokoju w omówionej sekwencji ruchów. Pomagają również prysznice z na przemian ciepłą i zimną wodą, co również poprawia krążenie. Kolejnym, istotnym elementem jest zdrowa dieta, która powinna składać się z dużej ilości warzyw i owoców.

Niewskazane są cukier i sól, a także żywność przetworzona czy tłuszcz zwierzęcy. W diecie powinny się również znaleźć dobre źródła witaminy C, która uszczelnia i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych

Podsumowując, prawidłowe krążenie krwi jest niezbędne dla dobrej kondycji skóry. Aby sobie je zapewnić, wystarczą jednak proste działania, w tym codzienny ruch czy zdrowa dieta. To, co poprawia krążenie krwi to przede wszystkim proste działania profilaktyczne, które powinien stosować każdy z nas.


Bibliografia

1. Ignaciuk A., Cellulit – przyczyny, terapie, możliwości., 2003
2. Rawlings AV., Cellulite and its treatment international, 2006
3. Misbah H. Khan, Babar K. Rao, Neil S. Sadick, Cellulit i podskórna tkanka tłuszczowa: różnice i podobieństwa

1 głosów

Komentarze

Martynka - 2022-07-20 15:28:12

Mi masaże bardzo pomogły. Pierw masowałam się bańkami a teraz się szczotkuję na sucho. Też nie widziałam co poprawia krążenie i jak to działa. Stosuje i potwierdzam co napisali wyżej.

julita - 2022-05-14 21:11:46

nawet nie widzialam ze to wszystko jest takie wazne przy cellulicie

Opinie o Vialise Lifting Effects - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) ?