Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Kawitacja na cellulit – czy działa?

Strona główna » Blog » Kawitacja na cellulit – czy działa?

Kawitacja na cellulit to zabieg bazujący na działaniu ultradźwięków. Redukuje nie tylko cellulit, ale również tkankę tłuszczową. Modeluje również sylwetkę poprzez kontrolowane uszkodzenie komórek tłuszczowych. Rozbite cząsteczki trafiają do wolnych przestrzeni międzykomórkowych, gdzie wydalane są przez naczynia limfatyczne. Omawiając zabieg, którym jest kawitacja ultradźwiękowa, cellulit oraz jego usuwanie, należy uznać za pozytywny efekt uboczny. 

Jak długo trwa zabieg?30 minut
Jakie ma działanie?redukcja cellulitu, tkanki tłuszczowej, modelowanie sylwetki,
Czy jest bolesny?nie
Jakie są dodatkowe zalecenia?należy pić więcej wody
vialise lifting effects

VIALISE LIFTING EFFECTS
KREM NA CELLULIT KUP TERAZ

Kalwitacja na cellulitKawitacja na cellulit - jak przebiega zabieg?

Kawitacja na cellulit krótki i nieinwazyjny zabieg. Przed rozpoczęciem zabiegu należy dokładnie oczyścić skórę, następnie nałożyć żel, który przewodzi ultradźwięki emitowane przez urządzenie. Kosmetolog prowadzi po skórze specjalną głowicę, a ultradźwięki docierają nawet do głębokich warstw tkanki tłuszczowej, co wywołuje rozbijania komórek tłuszczowych. Zabieg jest jednak w pełni bezbolesny. Po zakończeniu należy pić dużo wody, aby przyspieszyć efekt oczyszczania organizmu z toksyn.

Kawitacja na cellulit - jak działa zabieg?

Kawitacja na cellulit jest bardzo skuteczna, ponieważ przyspiesza usuwanie cellulitu, a jednocześnie zdecydowanie ujędrnia skórę. Zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej, szczególnie z newralgicznych partii ciała jak, w tym takich jak: kolana, uda, talia. Ponadto pobudza usuwanie zbędnych produktów przemiany materii z organizmu.

Zobacz też: Peeling kawowy na cellulit

Kawitacja na cellulit - jak często wykonywać zabieg?

Aby kawitacja na cellulit była skuteczna, powinna być przeprowadzona systematycznie. Każda seria obejmuje od 5 do 10 zabiegów, które wykonywane są z odpowiednią częstotliwością, zwykle co 2 lub 3 dni. Bezpośrednio przed rozpoczęciem zabiegu należy wypić wodę, co pobudza usuwanie toksyn z organizmu.

Kawitacja na cellulit - przeciwwskazania

Kawitacja na cellulit to zabieg, który wykazuje korzystny wpływ na sylwetkę. Wcześniej należy jednak wykluczyć odpowiednie przeciwwskazania medyczne.

W związku z tym niezbędny jest szczegółowy wywiad z pacjentem, podczas którego kosmetolog wyklucza następujące przeciwwskazania:

  • niskie lub wysokie ciśnienie tętnicze krwi,
  • podwyższony poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi (np. hiperlipidemia),
  • choroby wątroby,
  • stany zapalne skóry,
  • aktywne zakażenie grzybicze, wirusowe lub bakteryjne,
  • gorączkę,
  • alergie i podrażnienia skóry,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • wkładka domaciczna, ponieważ zawiera metalowe elementy,
  • miesiączka.

Marta UrbanowiczPo wykluczeniu podstawowych przeciwwskazań można omówić z pacjentem przebieg zabiegu, plan działania, jak i efekty, które można osiągnąć dzięki kawitacjiMarta Urbanowicz, kosmetolog.

Podsumowując, kawitacja ultradźwiękowa na cellulit to znana metoda redukowania skórki pomarańczowej. Po zabiegu należy zadbać o prawidłową pielęgnację, a także aktywność fizyczną, zdrową dietę i nawodnienie organizmu. Zewnętrzna pielęgnacja to przede wszystkim stosowanie kremu o odpowiednich właściwościach i działaniu docelowym.

vialise lifting effects

VIALISE LIFTING EFFECTS
ZWALCZ CELLULIT KOMPLEKSOWYM KREMEM KUP TERAZ


Bibliografia:

1. Błaszczyk-Kostanecka M., Wolska H. (red.), Dermatologia w praktyce, PZWL-Wydawnictwo Lekarskie, 2017
2. Janda K., Tomikowska A., Cellulit – Przyczyny, profilaktyka, leczenie, „Roczniki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie”, 60 (103), s. 29–38, 2014

1 głosów

Komentarze

Dominika - 2022-07-19 10:08:18

Polecam. Bylam na kilku zabiegach takich i widze poprawe..

Agniecha M - 2022-06-30 21:42:03

Kawitacja na cellulit? Wow... o.O Słyszałam o kawitacji na twarz, ale nie na ciało o.O Jestem ciekawa jakie daje to efekty..

Opinie o Vialise Lifting Effects - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) ?