Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Karboksyterapia: sprawdź jak walczyć z cellulitem!

Strona główna » Blog » Karboksyterapia: sprawdź jak walczyć z cellulitem!

Kaboksyterapia to zabieg, dzięki któremu możemy w skuteczny sposób pozbyć się cellulitu, który większości kobiet spędza sen z powiek. Jeśli chodzi o skórkę pomarańczową, to w walce z nią karboksyterapia opinie ma bardzo dobre, ponieważ w widoczny sposób pomaga zmniejszyć jej widoczność. Czym jednak jest wspomniana karboksyterapia, jak wygląda zabieg, jakich jego efektów możemy się spodziewać i czy istnieją jakieś przeciwwskazania do jego przeprowadzenia?

KarboksyterapiaKarboksyterapia: co to za zabieg?

Karboksyterapia to zabieg polegający na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu niewielkich dawek dwutlenku węgla, który docierając do określonych tkanek naszego organizmu, pomaga rozbić komórki tłuszczowe zlokalizowane głównie w okolicach brzucha, ud oraz pośladków. Zabieg karboksyterapii pomaga zwiększyć przepływ krwi, a także poprawia mikrokrążenie, zwiększając przy okazji ilość kolagenu i elastyny w naszej skórze.

Karboksyterapia – cellulit i jej wpływ na niego

Karboksyterapia wspomaga walkę z różnymi problemami skórnymi, jednak idealnie sprawdza się przypadku znienawidzonego przez większość kobiet cellulitu. Stanowi ona bardzo dobrą alternatywę dla klasycznej liposukcji, ponieważ pozbawiona jest ryzyka związanego z możliwością pojawienia się powikłań po zabiegu. Komórki tłuszczowe odpowiedzialne za powstanie cellulitu na naszych udach i pośladkach są bardzo podatne na działanie stosowanego podczas zabiegu dwutlenku węgla. Po podaniu go pod skórę zamienia się on w kwas węglowy, który w skuteczny sposób pomaga rozbić komórki tłuszczowe, zmniejszając tym samym widoczność cellulitu poprzez wygładzenie skóry.

vialise lifting effects

VIALISE LIFTING EFFECTS
POKONAJ CELLULIT Z WYKORZYSTANIEM SKUTECZNEGO KREMU KUP TERAZ

Karboksyterapia: jak wygląda zabieg?

Karboksyterapia polega na wstrzyknięciu w problematyczny obszar skóry medycznego dwutlenku węgla przy pomocy specjalistycznego urządzenia wyposażonego w dosyć cienką i krótką igłę. Podczas wstrzykiwania gazu odczuwać można pewnego rodzaju dyskomfort w postaci ukłucia oraz uczucia rozpychania, jednak nie jest to na tyle uciążliwe, aby było konieczne stosowanie znieczulenia. Zaaplikowany dwutlenek węgla zaczyna stopniowo rozchodzić się w tkankach, co uwidacznia się na skórze w postaci cienkich linii oraz uwypukleń.

Zobacz jaki produkt na cellulit warto stosować

Już po pierwszym zabiegu widoczne są pierwsze efekty, jednak aby były one jak najlepsze, konieczne jest przeprowadzenie serii co najmniej kilku zabiegów na cellulit

Karboksyterapia – efekty zabiegu

Karboksyterapia na cellulit przynosi bardzo dobre efekty, ponieważ zmniejszenie widoczności skórki pomarańczowej może osiągnąć nawet 89%. Skóra po zabiegu staje się wygładzona, ponieważ dochodzi wówczas do znaczącego wzrostu produkcji kolagenu i elastyny, a także do zwiększenia dopływu tlenu oraz substancji odżywczych w obrębie skóry.

Karboksyterapia – przeciwwskazania do zabiegu

Karboksyterapia to zabieg, dzięki któremu możemy w widoczny sposób zredukować cellulit, jednak nie każda osoba może zdecydować się na jego przeprowadzenie.

Wśród głównych przeciwwskazań można wymienić przede wszystkim:

  • niewydolność nerek,
  • hemofilię,
  • zakrzepowe zapalenie żył,
  • okres ciąży i karmienia piersią,
  • zator tętnicy płucnej,
  • zmiany zapalne i chorobowe w obszarze zabiegu,
  • nowotwory.

Karboksyterapia to jak widać świetny zabieg pomagający zredukować widoczność szpecącej skórki pomarańczowej. Decydując się jednak na przeprowadzenie tego zabiegu, musimy mieć świadomość tego, iż sama karboksyterapia nie przyniesie zamierzonych efektów, jeśli nie połączymy jej z odpowiednią dietą, aktywnością fizyczną, a także stosowaniem dobrych i w pełni naturalnych kosmetyków.


Bibliografia

1. Rossi AB., Vergnanini AL. Cellulite: a review. Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology, 2000
2. Kociemba B., Cellulit – czym jest i jak z nim walczyć?, 2007
3. Załęska-Żyłka I., Cellulit jako problem medyczny, 2008

1 głosów

Komentarze

Opinie o Vialise Lifting Effects - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊