Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Masaż lodem na cellulit – czy działa?

Strona główna » Blog » Masaż lodem na cellulit – czy działa?

Masaż lodem na cellulit zdobywa dużą popularność. Masaż kostkami lodu na cellulit to jedna z najprostszych metod, by ujędrnić skórę i pozbyć się niechcianej skórki pomarańczowej. Jak dokładnie należy wykonywać masaż? O czym pamiętać?

Masaż lodem na cellulit – jak go wykonać?

Masaż lodem na cellulitMasaż lodem na cellulit jest bardzo prosty. Wcześniej należy przygotować kilka kostek lodu. Technika nie ma właściwe znaczenia, należy tylko masować okolice ciała, gdzie występuje cellulit. Wyjątkiem są okolice serca. Masaż lodem na cellulit można wykonać, używając samodzielnie zamrożonych kostek lodu. Dostępne są także na rynku narzędzia, które są specjalnie opracowane do tego celu. Pierwszy kontakt z zimnymi kostkami może być nieco nieprzyjemny, dlatego można je umieścić w ręczniku lub bawełnianym worku. Kostki lodu na cellulit należy dociskać do skóry w taki sposób, aby czuć je na skórze. Wykonując nimi okrężne ruchy, pobudzamy zarówno krążenie krwi, jak i limfy. Zabieg na cellulit powinien zająć około 10 do 15 minut.

Po jego zakończeniu można rozgrzać ciało, pocierając skórę dłońmi lub polewając ją ciepłą wodą. Niewskazane jest jednak wykonywanie masażu zimą. Aby masaż lodem na cellulit mógł być skuteczny, ważna jest regularność. Zaleca się zatem powtarzanie czynności nawet kilka razy w tygodniu. Warto też wiedzieć, że masaż lodem na cellulit wykonują także profesjonalne gabinety kosmetologiczne

vialise lifting effects

VIALISE LIFTING EFFECTS
DOMOWY SPOSÓB NA CELLULIT W POSTACI KREMU KUP TERAZ

Zobacz jak powstaje cellulit!

Masaż lodem – efekty jego działania

Dzięki masażowi lodem efekty zauważalne są stosunkowo szybko. Pod warunkiem, że masaż wykonujemy regularnie.

Za najważniejsze efekty uważa się:

  • stymulację metabolizmu, ponieważ wyziębiony organizm produkuje więcej ciepła, co przyspiesza tempo metabolizmu,
  • działanie przeciwzapalne,
  • lepsze krążenie krwi i limfy, przez co praca układu limfatycznego i krwionośnego jest efektywniejsza,
  • dotlenienie organizmu, stymulacja układu oddechowego, krwionośnego i nerwowego,
  • regeneracja mięśni,
  • wzmocnienie włókien kolagenowych,
  • lepsza odporność organizmu,
  • działanie antycellulitowe, co jest możliwe dzięki przyspieszeniu przemiany materii i efektywniejszemu przepływowo limfy.

Dla osiągnięcia i utrzymania jak najlepszych efektów, najważniejsze regularne wykonywanie masażu. Dlaczego jest jednak tak skuteczny w redukcji cellulitu? Przy problemach ze skórką pomarańczową współwystępują również problemy z krążeniem, natomiast masaż lodem na cellulit przyspiesza krążenie krwi oraz limfy.

Specjaliści wskazują, że efekty zauważalne są nawet po kilku zabiegach. Ważne jest jednak to, by dalej kontynuować masaż. Dzięki temu można utrwalić uzyskane efekty

Podsumowując, masaż lodem na cellulit to nowe zjawisko, które zdobywa coraz większą popularność. Jego zaletą jest to, że można go wykonywać samodzielnie w domu, jak i skorzystać z profesjonalnej oferty salonów kosmetologicznych. Poza tym, że masaż lodem na cellulit działa efektywnie, to poprawia również ogólną kondycję skóry, ponieważ przyspiesza krążenie krwi i limfy. To pokazuje, że warto korzystać z tej metody, by odnieść korzyści w wielu obszarach. Tym bardziej, że masaż nie jest rudny ani nie wymaga profesjonalnych narzędzi.


Bibliografia

1. Zdziebko-Zięba M., Skuteczna walka z cellulitem, 2008
2. Kociemba B., Cellulit – czym jest i jak z nim walczyć?, 2007
3. Zegarska B, Woźniak M, Kaczmarek-Skamira E. Cellulit – etapy powstawania i stadia zaawansowania, 2013

6 głosów

Komentarze

paulina - 2022-07-23 12:19:09

przeraza mnie troche taka mysl aleeee jak juz w sumie robie zimne prysznice to w sumie raczej moze byc do przezycia.

Doris - 2021-10-27 08:22:49

Jeżeli ktoś nie boi się zimna to morsowanie też jest polecane przy cellulicie xD Ja osobiście po sobie widzę różnicę :D

ewelina - 2021-10-13 12:42:01

słyszałam kiedyś o tym, że to dobry sposób i nawet pamiętam, że jeżeli nie sam masaż lodem na cellulit to robienie zimnych prysznicy było polecane :D zimna woda jednak coś robi.

Opinie o Vialise Lifting Effects - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) ?