Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Mezoterapia na cellulit – jak działa?

Strona główna » Blog » Mezoterapia na cellulit – jak działa?

Mezoterapia na cellulit to nieinwazyjny zabieg kosmetologiczny, który działa miejscowo. Polega na podawaniu śródskórnie lub podskórnie specjalnych składników odżywczych, które działają na wybrany problem skóry, w tym wypadku cellulit. Można go również stosować zapobiegawczo. Jak dokładnie wygląda?

Mezoterapia na cellulitMezoterapia na cellulit – jak przebiega zabieg?

Mezoterapia na cellulit to profesjonalny zabieg, którego celem jest zmniejszenie skórki pomarańczowej. W kosmetologii wyróżnia się kilka rodzajów metody. Mezoterapia igłowa na cellulit odbywa się za pomocą nakłuwania cienką igłą. Wprowadzana jest pod skórę, dzięki czemu składniki aktywne preparatu na cellulit wnikają w jej głębokie warstwy. Iniekcja wykonywana jest w miejscu tkanki tłuszczowej co kilka centymetrów. Zabieg można przeprowadzać niezależnie od fazy rozwoju cellulitu. Innym rodzajem jest mezoterapia bezigłowa na cellulit, która należy do bardziej zaawansowanych form zabiegu.

Koktajl z substancji odżywczych podawany jest za pomocą elektropolacji, która opiera się na działaniu prądu o odpowiedniej częstotliwości. Jego zadaniem jest zwiększenie przepuszczalności błony komórkowej i wyznaczenie drogę dla podawanych substancji

vialise lifting effects

VIALISE LIFTING EFFECTS
WYBIERZ SKŁADNIKI AKTYWNE KUP TERAZ

Mezoterapia na cellulit – działanie

Poza tym, że mezoterapia zmniejsza cellulit, poprawia także ogólną kondycję skóry. Uzyskany dzięki niej efekt zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania cellulitu. w początkowej fazie rozwoju zmiany są wrażliwe na ingerencję z zewnątrz. Dzięki temu można się ich pozbyć szybciej. Jeśli cellulit jest już w ostatniej fazie, to zmiany można zredukować poprawić wygląd skóry. Co więcej, metoda pozwala pobudzać naturalne procesy metaboliczne, które mają miejsce w tkance tłuszczowej. Zwiększa także wytwarzanie kolagenu i elastyny, które są budulcami skóry. Poprawia też prawidłowe mikrokrążenie. Stymuluje regenerację skóry, ogranicza szkodliwy wpływ wolnych rodników, a także intensywnie odżywia skórę.

W trakcie terapii antycellulitowej stosuje się trzy zabiegi. Aby poprawić ich skuteczność, ważne jest, aby stosować też balsam na cellulit

Mezoterapia na cellulit – przeciwwskazania

Mezoterapia na cellulit przynosi bardzo korzystne efekty, ale nie jest wskazana w każdej grupie pacjentów. W związku z tym istnieją kluczowe przeciwwskazania, które uniemożliwiają jej wykonanie lub odraczają jej przeprowadzenie (do momentu zniwelowania przeciwwskazań).

Zobacz czy istnieje dobry sposób na redukcję cellulitu

Należą do nich:

  • cukrzyca (zwłaszcza nieunormowana),
  • uczulenie lub alergia na którykolwiek składnik znajdujący się w aplikowanym koktajlu albo środkach przeciwbólowych,
  • niektóre nowotwory,
  • grzybicze, bakteryjne i wirusowe infekcje skóry,
  • menstruacja,
  • stany zapalne skóry,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • kuracja lekami przeciwkrzepliwymi.

Mezoterapia to zabieg o udowodnionym działaniu antycellulitowym. Decydując się na zabieg, jakim jest mezoterapia, cellulit można zatem skutecznie zredukować. Należy jednak wybrać jedną z kilku dostępnych opcji, dopasowując ją do indywidualnych potrzeb, uwzględniając również stan zdrowia i ewentualne przeciwwskazania. Efekty mogą być widoczne nawet po pierwszym zabiegu.


Bibliografia

1. Dylewska-Grzelakowska J.,Cellulit (lipodystrofia) – problem estetyczny kobiet, 1999
2. Lonczak A., Cellulit – leczenie i profilaktyka, 2011

7 głosów

Komentarze

Hania Wiktorowicz - 2022-07-21 19:54:04

Bardzo pomocne. Mezoterapia na cellulit jest swietna ale tez i na zmarszczki. No powiem Ci ze osobiscie polecam.

mazerant - 2022-04-14 15:30:01

wiadomo jakie są efekty? na prawdę jest to tak dobre?

Michalina - 2021-10-23 15:47:02

Od siebie polecam dermaroller który ma takie mikroigiełki i nim się masuje. Taka budżetowa wersja mezoterapii ale działa więc jestem zadowolona.

karolina32 - 2021-10-06 21:03:25

jak cie kusi to idz na zabiegi i sie nie zastanawiaj przez rok. jezeli juz to w sumie o efekty to ja polecam mezoterapie na cellulit. mialam robione kilkanascie razy takie zabiegi w przeciagu kilku lat i ja jestem wielka fanka. tylko poza tym trzymaj sie diety i cwiczen plus dobrej pielegnacji.

Nat - 2021-09-30 11:17:30

Takie zabiegi są drogie? Chodzi za mną mezoterapia na cellulit już jakiś czas iiiii... nie wiem czy się nie skusić hahaha.

Opinie o Vialise Lifting Effects - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) ?