Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Woda utleniona na cellulit – czy działa?

Strona główna » Blog » Woda utleniona na cellulit – czy działa?

Woda utleniona na cellulit to metoda, która może być dla wielu osób zaskoczeniem. Warto jednak zacząć od wyjaśnienia, czym jest woda utleniona. To związek chemiczny, 3-procentowy wodny roztwór nadtlenku wodoru, który znajduje szerokie zastosowanie w wielu obszarach. Jakie właściwości wykazuje woda utleniona na cellulit? 

Naturalne metody na cellulitSpecjalistyczne metody na cellulit
dietadrenaż limfatyczny
optymalna ilość płynówmezoterpia igłowa
ruchzabieg liposukcji
unikanie alkoholu i słodyczykarboksyterapia
masaż klasycznylaser frakcyjny
peelingmezoterapia bezigłowa
vialise lifting effects

VIALISE LIFTING EFFECTS
KREM NA CELLULIT KUP TERAZ

Natalia MundaDo redukcji cellulitu można przystąpić na wiele sposobów. Metoda zależy od stopnia zaawansowania zmian, a także indywidualnej podatności skóry na wprowadzone działania - Natalia Munda, kosmetolog.

Woda utleniona na cellulitWoda utleniona na cellulit - właściwości pielęgnacyjne

Woda utleniona na cellulit wykazuje działanie pielęgnacyjne, choć powszechnie znana jest raczej z właściwości odkażających, wybielających czy dezynfekujących. Może być też pomocna w redukowaniu skórki pomarańczowej.

Jej skład chemiczny powoduje, że stymuluje rozbijanie złogów tłuszczowych, które mają tendencję do odkładania się w partiach ciała takich jak:

  • pośladki,
  • brzuch,
  • uda.

Dlaczego woda utleniona działa antycellulitowo? Wszystko za sprawą nadtlenku wodoru, który w krótkim czasie i skutecznie dotlenia skórę, przez co wspiera prawidłowe krążenie oraz pobudza metabolizm komórkowy skóry.

Zobacz również: Rodzaje cellulitu

Woda utleniona na cellulit - w jaki sposób i jak często stosować?

Woda utleniona na cellulit może zdecydowanie poprawić wygląd skóry, pod warunkiem że jest regularnie stosowana. Jak pielęgnować z jej pomocą skórę? Można do tego celu użyć wacika kosmetycznego. Nawilżony płatek kosmetyczny może posłużyć do przecierania skóry z widocznym cellulitem. Skórę należy pozostawić zwilżoną, aż do momentu wchłonięcia się wody. Zabieg należy powtarzać systematycznie, nawet kilka razy na dobę. Efekty można zauważyć już po kilkutygodniowej kuracji.

Woda utleniona na cellulit – efekty działania

W przypadku wody utlenionej na cellulit efekty mogą być różne. Przede wszystkim pojawia się miejscowe rozjaśnienie skóry, ponieważ roztwór wykazuje właśnie działanie rozjaśniające. Oprócz właściwości rozjaśniających systematyczne używanie wody utlenionej poprawia ukrwienie skóry, jak i mikrokrążenie. Dzięki temu komórki skóry dostają więcej składników odżywczych, a także tlenu. Powoduje to nie tylko ich wyraźne wzmocnienie, ale także wygładzenie i lepsze napięcie, co jest równoznaczne z redukcją cellulitu. Ten efekt jest jednak silnie uzależniony od indywidualnej podatności skóry na działanie wody utlenionej, dlatego nie zawsze się pojawia. Za każdym razem skóra jest jednak wyraźnie rozjaśniona.

Podsumowując, woda utleniona na cellulit powoduje przede wszystkim redukcję skórki pomarańczowej, ale również rozjaśnia skórę w obszarze wykonywania zabiegu pielęgnacyjnego. Woda utleniona znajduje także zastosowanie w kuracji innych problemów skórnych. Przede wszystkim wykorzystywana jest w pielęgnacji cery trądzikowej oraz problematycznej, ponieważ posiada działanie odkażające.


Bibliografia:

1. Rucińska M., Kosmetyki redukujące cellulit – analiza porównawcza receptur wybranych produktów, 2014
2. Pokładowska-Kielan E., Cellulit wróg rozpracowany, 2009

20 głosów

Komentarze

beata 34 - 2022-07-28 12:01:57

też mi się tak wydaje. zdecydowanie bym powiedziała, żeby traktować to jako dodatek. wolałabym się skupić na ćwiczeniach, masażach, pielęgnacji i diecie.

ulcia - 2022-07-23 10:29:36

wydaje mi sie ze to nadal troche za malo by to usunelo calkowicie cellulit o.O

KINGA SZ - 2022-07-19 21:18:51

NIGDY BYM NIE POMYŚLAŁABYM O TYM ŻE WODA UTLENIONA DZIAŁA NA CELLULIT I JESTEM W NIEMAŁYM SZOKU

Opinie o Vialise Lifting Effects - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) ?